Zegar

Trzy metrowy zegar, który od zawsze znajdował się na słynnej trybunie Clock End na starym stadionie Arsenalu Londyn Highbury został przeniesiony i umieszczony na nowym stadionie kanonierów. Miejsce dla zegara znaleziono na zewnętrznej stronie obiektu i zwrócony jest on w kierunku Mostu Clock End. Zegar w tym miejscu jest swego rodzaju symbolem czasów, kiedy Arsenal Londyn grał na stadionie Highbury.

Na samym początku zegar znajdował się na trybunie North Bank jednak po siedmiu latach zdecydowano się na jego przeniesienie na trybunę południową ze względu na planowaną rozbudowę North Bank. Dosyć szybko południowa trybuna na Highbury zyskała wśród fanów nazwę Clock End a zegar stał się nie, jako symbolem stadionu Arsenalu Londyn.

Dyrektor Arsenalu, Ken Friar powiedział kiedyś, że podczas przeprowadzki na nowy stadion wszyscy bez wyjątku czuli, że dla kibiców i wszystkich osób związanych od bardzo dawna z Arsenalem bardzo ważne jest, aby część historii tego wspaniałego i utytułowanego klubu została przeniesiona na nowy stadion i do nowego domu Arsenalu. Stwierdził też, że kibice będą się cieszyć z dania im możliwości oglądania części historii Arsenalu podczas odwiedzania ich nowej siedziby.

Sam zegar został zainstalowany na Emirates Stadium 27 lipca 2006 roku. Podczas montażu zegara użyto 25 tonowego dźwigu a przy wszystkim przez dziewięć godzin pracowały 4 osoby. Efekt końcowy był jednak bardzo zadowalający dla wszystkich fanów i włodarzy klubu.

Fajnie, że Arsenal pielęgnuje historię swojego klubu na każdym kroku i dba o to żeby i jego fani na zawsze pamiętali jak kreślona była historia ich ukochanego klubu. Wiele klubów piłkarskich z całego świata powinno zdecydowanie pod tym względem brać przykład z Arsenalu. Nie wystarczy, bowiem żyć wyłącznie dniem dzisiejszym, bowiem to gdzie jesteśmy teraz zawdzięczamy temu, co było kiedyś.

Close