Niestety ale inaguracja sezonu 18/19 w Premier League może okazać się dla Arsenalu nieudana. Drużyna od samego początku próbowała naciskać, lecz jej akcjom brakowało wykończenia. City odczekało pierwsze 10 minut, aby potem spokojnie rozgrywać piłkę na polu Arsenalu i atakować bramkę Cecha.

Skutkiem tego już w 14 minucie Sterling wpakował piłkę do bramki (bardzo proste utrzymanie piłki i pewny strzał w dolny róg bramki zaskoczył Cecha). Od tamtego momentu Arsenal nie miał pomysłu na grę. W 44 minucie 100% szansę na bramkę stracił Aubameyang, po bardzo nieudanym strzale.

Cóż, City prowadzi 1:0 i po pierwszej połowie nie zapowiada się na choćby remis ze strony Arsenalu…

Aktualizacja pomeczowa:

Przeczytaj:  Arsenal Londyn 0, Manchester City 6

Niestety ale obraz gry w drugiej połowie praktycznie nie zmienił się. Tym samym Unai Emery notuje pierwszy swój mecz na Emirates Stadium z przegraną.