Arsenal Londyn F.C.

Arsenal Londyn

Witamy na stronie poświęconej w całości tylko i wyłącznie angielskiemu zawodowemu klubowi piłkarskiemu, czyli Arsenalowi Londyn. Jak sama nazwa wskazuje klub ma swoja siedzibę w Londynie. Arsenal czy tez Kanonierzy jak mówią na nich fani to jeden z najbardziej utytułowanych angielskich klubów piłkarskich w historii, dodatkowo zespół ten utrzymuje się w najwyższej klasie rozrywkowej od 1919 roku. Zespół został założony w 1886 roku i jako pierwszy klub z południa dołączył do Football League w 1893 roku.

Tradycyjne barwy klubu to biel i czerwień. Przez całą historię klubu kolory te przyjmowały różne odcienie by osiągnąć barwę to, która jest obecnie. Arsenal kilkukrotnie też zmieniał swój stadion. Początkowo mecze rozgrywane były na stadionie w Woolwich, a w 1913 roku drużyna przeniosła się na nowy stadion stadion Highbury by następnie w 2006 roku przenieść się na jeden z najnowocześniejszych stadionów świata, mieszczący 60 tysięcy kibiców stadion Emirates Stadium, który leży w Holloway. Drużyna rozgrywa na tym stadionie swoje mecze do dnia dzisiejszego.

Arsenal Londyn

Klub posiada rzeszę wiernych fanów praktycznie na całym świecie, a największym rywalem Arsenalu jest pochodzący również z Londynu zespół Tottenham Hotspur, a pojedynki obu drużyn nazywane są derby północnego Londynu. W 2008 roku szacunkowa wartość klubu wyliczona została na 600 milionów funtów, co stawia go wśród najwartościowszych klubów Ligi Angielskiej.

Sponsorem drużyny Arsenalu jest między innymi znana na całym świecie firma odzieżowa Nike, która produkuje dla piłkarzy drużynowe trykoty. Firma ta związała się z Kanonierami w 1994 roku i od tamtej pory nieprzerwanie jest z nimi. Innym sponsorem klubu, którego logo widnieje na klubowych koszulkach SA linie lotnicze Fly Emirates. Logo tej firmy znajduje się na koszulkach Arsenalu do 2006 roku. Arsenal posiada też innych sponsorów i partnerów. Jednym z takich partnerów jest angielska firma bukmacherska Paddy Power, która niestety nie posiada oferty dla polskojęzycznych fanów Arsenalu Londyn.