Centrum treningowe Arsenalu Londyn

Centrum treningowe Arsenalu Londyn jest najnowocześniejszą tego typu placówką na świecie i to zarówno ze względu na budownictwo jak i używane przez nie technologie. Centrum leży 45 minut jazdy samochodem od samego Stadionu Arsenalu.

Obecne centrum zastąpiło University College of London gdzie Arsenal trenował od 1961 roku. Przed tym rokiem piłkarze trenowali bezpośrednio na stadionie Highubry. Czasami można było nawet zobaczyć zawodników Arsenalu jak biegali po ulicach wokół własnego stadionu.

W centrum treningowe trenują wszyscy zawodnicy Arsenalu, począwszy od juniorów po pierwszą drużynę. Znajduje się tutaj 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Dwa boiska posiada nawet podgrzewaną murawę. Na jednym z boisk rozgrywane są mecze towarzyskie pierwszej drużyny a drużyna Arsenalu U-18 rozgrywa tam swoje mecze ligowe. Boisko to nosi nazwę Georga Armstronga, byłego gracza i trenera rezerw, który podczas jednej z sesji treningowej dostał udaru mózgu i zmarł później w szpitalu.

Kluczowa postacią w rozwoju centrum treningowego jest trener Arsenalu, Arsene Wenger. Wyglad i wyposażenie całego centrum to główna zasługa właśnie trenera i jego sztabu. Fizjoterapeuci i lekarze maja dostęp do całości wyposażenia niezbędnego w utrzymaniu piłkarzy w najlepszej formie i kondycji.

Centrum treningowe Arsenalu Londyn

Ale boiska treningowe to nie wszystko, co ma do zaoferowania Centrum treningowe Arsenalu. Znaleźć tutaj można sześć szatni, saunę, basen z regulowana wysokością dna, salę gimnastyczną, pomieszczania do przeprowadzania zabiegów, wanny z masażami i restaurację.

W centrum o utrzymanie zieleni dba 2 pełnoetatowych ogrodników oraz 10 pracowników odpowiedzialnych za murawę. Zatrudnionych jest tam też 4 pracowników gastronomii, sekretarz menadżera i sekretarz drużyny młodzieżowej. Centrum zajmuje obszar 58 hektarów, z czego 45 akrów to lasy. W 2004 roku otworzony został specjalny budynek dla prasy, w którym to przeprowadzane są konferencje prasowe. W budynku tym znajduje się 10 sal konferencyjnych, a każde z miejsce na 100 osób.