The Gooners – tak nazywają się najbardziej zagorzali kibice Kanonierów i to właśnie w nawiązaniu do tego przydomku drużyny Arsenalu nazywani są ich kibice, ale nie tylko, bo goon oznacza w języku angielskim świrów i wariatów. Arsenal ma wielu wiernych fanów i to nie tylko w kraju. Kibice Ci licznie stawiają się na wszystkich meczach tej drużyny. W sezonie 2008/2009 średnia frekwencja stadionu wynosiła 99% całkowitej pojemności stadionu, czyli w przeliczeniu na kibiców daje nam to średnio 60 109 kibiców na każdym meczu Londyńskiej drużyny, przy całkowitej pojemności 60 355 miejsc.
Kibice Arsenalu pochodzą z różnych grup społecznych od najuboższych robotników po arystokrację. Wszystko to spowodowane jest między innymi przez sąsiedztwo stadionu Arsenalu, którym są zarówno zamożne dzielnice Londynu jak i dzielnice czysto robotnicze. Według raportu, który został sporządzony w 2002 roku an mecz Kanonierów przychodzi największy odsetek ludzi rasy nie białej spośród wszystkich klubów Angielskich.
Arsenal posiada wiele fan clubów na całym świecie. Największymi fanklubami są Arsenal Football Supporters Club, który jest związany bardzo blisko z samym klubem, oraz Arsenal Independent Supporters Association, który bardzo ceni sobie niezależność.
Wielu kibiców Arsenalu Londyn pochodzi spoza samego miasta a spowodowane jest to przede wszystkim przez pojawienie się telewizji satelitarnej, która sprawiła, że kibicowanie drużynom było mniej zależne od swojego miejsca zamieszkania. W 200 roku policzono, że Arsenal ma 24 oficjalne fan cluby w Wielkiej Brytanii, 37 w Irlandii i 49 na całym świecie.
Derby północnego Londynu przyciągają największa uwagę kibiców, a nazywane są tak mecze Arsenalu Londyn z lokalny rywalem Tottenhamem Hotspur. Nie mniejsze zainteresowanie budzą mecze z takimi drużynami jak Chelsea, Fulham czy West Ham United a od końca lat 80 dwudziestego wieku, zespół bardzo rywalizuje również z drużyną Manchesteru United. Fani Arsenalu uważają nawet Manchester za największego rywala ich zespołu.