Stadion Arsenalu Londyn

Na co dzień Arsenal Londyn rozgrywa swoje mecze na stadionie Emirates Stadium, który ulokowany jest w północnym Londynie. Stadion oddany został do użytku w roku 2006. Na obiekcie tym mecz może oglądać jednocześnie do 60 000 widzów i jest to drugi stadion pod względem pojemności w angielskiej Premiership, a jego budowa kosztowała 390 milionów funtów.

Sama konstrukcja stadionu składa się z czterech kondygnacji, a trybuny są zadaszone. Górna i dolna kondygnacja są standardowymi miejscami siedzącymi. Najdroższe miejsca to te na środkowej kondygnacji, na której zasiadają najważniejsi goście. Ma ona 7,139 miejsc i aby mieć możliwość siedzenia na nich trzeba wykupić sobie miejsce na minimalny okres od roku do czterech lat a koszt takiej przyjemności waha się od 2,5 tysiąca do nawet 4,75 tysiąca funtów za sezon. Cena obejmuje mecze ligowe i pucharowe jak i Ligę Mistrzów.

Jednak są jeszcze bardziej ekskluzywne miejsca, które przysługują członkom „Diamentowego klubu”. Koszt takiego miejsca to 25 tysięcy funtów na mecz tyleż samo raz w roku. Cena zawiera w sobie prywatną kanapę, bezpłatną restaurację i bar, miejsce parkingowe i specjalne traktowanie. Członek diamentowego klubu może również latać samolotem na mecze razem z piłkarzami.

Stadion Arsenalu Londyn

Jeżeli chodzi o samo boisko to jest ono największym w całym Premiership i mierzy 105 na 68 metrów. Piłkarze wychodzą na mecz tunelem po zachodniej stronie stadionu. Natomiast miejsca przeznaczone dla kibiców gości usytuowane są w południowo wschodniej części. Maksymalna liczba miejsc dla kibiców przejezdnych to 9 tysięcy.

Stadion u góry jest ścięty by umożliwić dostęp jak największej ilości naturalnego światła słonecznego i świeżego powietrza z zewnątrz. Na stadionie znajdują się również dwa telebimy, które ułatwiają kibicom oglądanie meczu, a władze klubu zastanawiają się nad budową trzeciego telebimu.

Nowy stadion kanonierów nawiązuje w pewien sposób do swojego poprzednika, czyli stadionu Highbury. Klubowe biura nazywane są „Highbury House”, w którym znajduje się popiersie Herberta Chapmana dawnego legendarnego managera drużyny Arsenalu. Na nowy stadion przeniesiony został również zegar z trybuny dawnego stadionu.