Muzeum Arsenalu Londyn

Muzeum Arsenalu znajduje się w Northern Triangle i należy do całego kompleksu budynków przy Emirates Stadium. Fani Kanonierów mogę podziwiać w nim sporo przedmiotów związanych z historią ich ulubionego klubu.

Większość znajdujących się w muzeum przedmiotów pochodzi od samych zawodników. Znaleźć można tam przeróżne koszulki, buty z którymi to łączy się jakaś historia klubu. I tak na przykład znaleźć można w nim buty Michaela Thomsona z meczu na Anfield w 1989 roku czy też koszulkę Charliego Georga z finału Pucharu Anglii ’71. Znaleźć można tam również replikę trofeum FA Premier League za sezon, 2003/2004 kiedy to Kanonierzy byli niepokonani od pierwszego do ostatniego meczu.

Historia klubu jest bardzo długa i ciekawa, sięga, bowiem aż 1886 roku. Wpisują się w nią wszystkie puchary i bramki zdobyte przez piłkarzy tego klubu jak i stadiony, na których drużyna rozgrywała swoje mecze, począwszy czasów gry na Woolwich poprzez stadion Highbury a na Emirates Stadium skończywszy. W muzeum można zobaczyć sporo pamiątek klubowych i związanych niejako z duchem walki Arsenalu Londyn między innymi dotyczącymi pamiętnego sezonu 2003/2004.

Muzeum Arsenalu Londyn

Muzeum zostało otworzone w 2006 roku. W ceremonii otwarcia uczestniczyły takie znakomitości jak Paul Davis, John Radford, Kenny Sansom, Bob Wilson, Charlie George, Sammy Nelson i Perry Grovesem. Wspomniani panowie oprowadzali zwiedzających po muzeum w ramach tak zwanej Podróży legend.

Bilety do muzeum można nabyć w każdym oficjalnym sklepie Arsenalu Londyn. Doznania dla każdego fana Arsenalu Londyn są jednak w tym przypadku bezcenne. Każdy prawdziwy fan Arsenalu Londyn powinien kiedyś postawić swoja stopę na stadionie Emirates Stadium i w oficjalnym muzeum tego klubu.