Przed nami Finały Konferencji, które wyłonią zespoły, które powalczą o mistrzostwo kraju. W gronie czterech najlepszych zespołów znalazły się: Miami Heat, Boston Celtics, Golden State Warriors oraz Dallas Mavericks. Głównym faworytem do mistrzostwa na ten moment są Wojownicy z San Francisco. Jednakże droga do siódmego mistrzostwa kraju na pewno nie będzie usłana różami.

Kto zagra w finałach NBA 2021/2022?

Do decydującej fazy play-off awansuje szesnaście zespołów, po osiem najlepszych z konferencji zachodniej i wschodniej. W górnej drabince mierzą się zespoły z konferencji wschodniej, natomiast w dolnej części rozstawione są zespoły konferencji zachodniej. O losach awansu decyduje pojedynek do czterech zwycięstw. W finałach konferencji wschodniej zagra Miami Heat i Boston Celtics, natomiast w finałach konferencji zachodniej powalczy Golden State Warriors i Dallas Mavericks. Zwycięzcy finałów konferencji wystąpią w wielkich finałach o mistrzostwo NBA w sezonie 2021/2022. O ile pierwszy mecz zapowiada się na bardzo wyrównany, o tyle w drugim zdecydowanym faworytem jest Golden State postrzegane także jako główny faworyt do mistrzostwa.

Miami Heat – Boston Celtics

Finały konferencji wschodniej zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Zagrają w nich mistrzowie dywizji: Miami Heat oraz Boston Celtics. Miami pewnie wyeliminowało po drodze Atlantę (4-1) oraz Philadelphię (4-2), natomiast Boston ograł Brooklyn 4-0, a następnie po bardzo zaciętej rywalizacji pokonał Milwaukee (4-3). Serwis typy nba wskazuje, że faworytem do wygrania finałów konferencji jest Miami Heat, które walczy o swój czwarty tytuł w historii. Boston Celtics walczy z kolei o 18 tytuł, co plasowałoby ich na szczycie klasyfikacji medalowej, przed Los Angeles Lakers. Celtowie ostatnie mistrzostwo zdobywali jednak w 2008 roku.

Golden State Warriors – Dallas Mavericks

Tutaj faworyt może być tylko jeden i jest nim zespół z San Francisco. Wojownicy zajęli dopiero trzecie miejsce w fazie zasadniczej, ale w play-off pewnie wygrywali 4-1 z Denver, a następnie 4-2 z Memphis. Dallas awansowało po meczu z Utah (4-2) i Phoenix (4-3). Serwis protypy.plwskazuje, że w finałach Konferencji Zachodniej Golden State są po prostu murowanymi faworytami. Co więcej, zespół ten jest także głównym faworytem do mistrzostwa kraju. Dla zespołu z San Francisco byłby do siódmy tytuł w historii. Po raz ostatni, Wojownicy wznosili puchar NBA w roku 2018.