Współpraca z doradcą finansowym daje nam wiele możliwości z których warto jest korzystać w dzisiejszych czasach. Dzięki obeznaniu osoby obsługującej nasz kredyt możemy wybrać za darmo, najtańszą propozycję kredytową dostępną na rynku. Brzmi zachęcająco? W takim razie sprawdźmy jakie są kolejne plusy wynikające ze współpracy z doradcą kredytowym.

Doradztwo kredytowe na miarę naszych oczekiwań

Często obawiamy się współpracy z doradcami kredytowymi myśląc iż ich pomoc w zakresie doboru kredytu jest marginalna. Prawda jest jednak inna i już przy pierwszych, mniejszych kredytach warto podjąć współpracę z doradcą aby móc już na samym staracie korzystać z lepszych ofert niż te, które zwykły człowiek jest w stanie znaleźć samodzielnie.

Pomoc w zakresie znalezieniu kredytu przez doradcę kredytowego jest w pełni darmowa. Koszty wynagrodzenia takiej osoby pokrywa bank, który udziela odpowiedniej prowizji za pośredniczenie w realizacji kredytu. Kwoty są różne lecz w żaden sposób nie traci na tym klient, który u takiej osoby wybiera swoją wymarzoną ofertę kredytową. Warto o tym pamiętać i informować o tym także inne osoby, które boją się ewentualnych kosztów wynikających ze współpracy z doradcami kredytowymi.

Najważniejszy jest jednak efekt współpracy. Chodzi o optymalizację kosztów kredytu, dzięki której możemy płacić nawet kilkaset złotych mniej w skali każdego miesiąca. Brzmi zachęcająco, prawda? Naturalnie tak jest w praktyce, ponieważ największe kredyty opiewające na tysiące a nawet setki tysięcy złotych przy odpowiedniej optymalizacji mogą różnić się w spłacie nawet o kilkaset złotych miesięcznie. Jeśli przeliczymy to sobie w skali każdego miesiąca to kwota którą odzyskujemy jest bardzo duża.

Pomoc, pełna obsługa kredytu a także informacja

Największym plusem wynikającym ze współpracy z doradcą kredytowym jest oczywiście pozyskiwanie rzetelnych informacji. Dzięki temu możemy uzyskać odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań, które bez odpowiedniej wiedzy doradcy kredytowego musiałyby być rozstrzygane przez Internet. Jak wiadomo z zakresem informacji finansowych bywa różnie i lepiej takie informacje pozyskiwać u samego źródła.

Dodatkowym plusem jest to, że na każdym etapie doradca finansowy Białystok będzie nas informował o postępach a także przyśpieszy cały proces pozyskiwania kredytu. Jeśli chodzi o podstawowe kredyty gotówkowe, na ogół udaje się uzyskać dobrze zoptymalizowany kredyt już podczas pierwszego spotkania. Wystarczy mieć ze sobą komplet niezbędnych dokumentów, które wymagane są przez bank. W wypadku kredytów hipotecznych cały proces będzie wymagać kilku spotkań lecz przy tym wszystkim i tak ominie nas masa papierkowej roboty, którą przejmuje na siebie doradca kredytowy.

Jak więc widać warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego. Jest to usługa bezpłatna, której koszty pokrywa bank w formie prowizji. Bez doradcy tej prowizji i tak nie przejmiemy sami, ponieważ jesteśmy klientem działającym w swojej sprawie. Dodatkowo uzyskamy pełne wsparcie merytoryczne a także będziemy w spokoju czekać na decyzję wydaną przez bank z najlepszą ofertą.