Śledzenie losów ulubionej drużyny jedynie poprzez wiadomości i ligowe tabele to za mało dla przeciętnego fana piłki nożnej. Retransmisje i skróty meczów również nie dostarczają dość emocji. Dlatego często jest zadawane pytanie o to, gdzie obejrzeć Arsenal na żywo w telewizji. A zatem gdzie oglądać Premier League i mecze piłkarskie w sezonie 2021/2022 w wykonaniu tej drużyny?

Prawa do transmisji meczów w Polsce

Dla miłośników piłki nożnej możliwość oglądania meczu na żywo jest bardzo ważna. Transmisje meczów piłkarskich cieszą się sporą popularnością. Duże zainteresowanie budzą oczywiście te najbardziej prestiżowe turnieje takie jak Liga Mistrzów czy Liga Europy. Dla fana angielskiej drużyny nawet ważniejsze są jednak mecze ligowe, a więc możliwość oglądania Premier League.

I tu trzeba podkreślić, że prawa do transmisji meczów piłki nożnej w Polsce są podzielone między różne podmioty. Są to zarówno tradycyjne telewizje, jak i telewizje satelitarne oraz serwisy streamingowe w internecie. W sezonie 2021/2022 spotkania piłkarskie z różnych rozgrywek pokazują Canal Plus Sport, TVP Sport, Eurosport, Polsat Sport, Eleven Sports i Viaplay. I to właśnie na jednej z tych platform można znaleźć mecze Arsenalu. Gdzie oglądać rozgrywki tej drużyny z UK w takim razie?

Arsenal – gdzie obejrzeć transmisje TV z meczów w sezonie 2021/2022

W Polsce Premier League od lat pokazuje telewizja satelitarna Canal+. Aby oglądać mecze tej ligi w sezonie 2021/22 w dobrej jakości i z polskim komentarzem w TV, należy skorzystać z usług tej marki.

Warto przy okazji odpowiedzieć na pytanie: kiedy gra Arsenal? Mecze Premier League tak jak w innych ligach odbywają się w dużej mierze w weekendy. Możemy zatem liczyć na to, że spotkania będą rozgrywane od piątku do niedzieli. Mogą jednak być grane także w czwartki. Przykładem jest mecz Arsenal – Wolverhampton zaplanowany na 24 lutego 2022 o godzinie 20:45. Większość spotkań Arsenalu w pierwszej połowie 2022 roku drużyna z UK będzie jednak rozgrywać w soboty oraz w niedziele – o ile jakieś spotkania nie zostaną przełożone.

Przeczytaj:  Arsene Wenger krytykuje zimowe okienko transferowe

Warto przy okazji zwrócić uwagę na godziny meczów. Arsenal ma zaplanowane w tym okresie spotkania przede wszystkim na godzinę 16:00, ale będą też rozgrywki o godzinie 17:00, 17:30, 15:00, a nawet 13:30 czasu polskiego.

Polscy kibice Arsenalu Londyn w UK

Możliwość oglądania Arsenalu w Canal+ jest szczególnie cenna dla polskich fanów zespołu mieszkających w Wielkiej Brytanii, a w szczególności w stolicy UK. Polaków w niej nie brakuje, a wielu z nich należy do kibiców drużyny. Canal Plus dobrze sprawdza się jako polska telewizja w Londynie, która pozwala oglądać spotkania Arsenalu z polskim komentarzem. To wygodne rozwiązanie, gdy nie można udać się osobiście na stadion, a chce się śledzić losy drużyny.

Warto przy okazji podkreślić, że dostęp do Canal + w sezonie 2021/2022 to nie tylko Premier League. To także liga polska, czyli Ekstraklasa, a także hiszpańska La Liga i francuska Ligue 1. Dzięki Canal+ można również oglądać inne dyscypliny sportowe, w tym popularne w Polsce wyścigi żużlowe, koszykówkę (m.in. NBA), rugby, MMA czy tenis ziemny.

undefined