Czym jest wolumetria twarzy? Komu dedykowane są tego typu zabiegi? Sprawdzamy!

Na czym polega wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy zwana również modelowanie konturów twarzy oraz korygowanie kształtu jej elementów bez wykorzystania skalpela. Co oznacza, że wolumetria twarzy nie jest inwazyjnym zabiegiem i nie trzeba obawiać się jej skutków. W zabiegu wykorzystywany jest kwas hialuronowy, który jest bezpieczny w stosowaniu i w tym przypadku działa jak wypełniacz.

Wykorzystanie kwasu hialuronowego sprawia, że objętość tkanek miękkich się zwiększa, co sprawia, że wolumetria twarzy kończy się podniesieniem zapadniętych w wyniku postępujących procesów starzenia się skóry na policzkach, podbródku, skroni oraz żuchwie.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg wolumetrii twarzy?

Wolumetria twarzy jest zabiegiem, na który może zdecydować się każdy, kto chce zachować urodę oraz młody wygląd. Oznacza to, że na zabieg może zapisać się każdy, jednakowo kobiety, jak i mężczyźni i to bez względu na wiek.

Przeczytaj:  Rynek pożyczek w Polsce i możliwości za nimi idące

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Jak większość zabiegów, również wolumetria twarzy kwasem hialuronowym obwarowana jest pewnymi przeciwskazaniami do wykonania zabiegu. Głównymi przeciwskazaniami są: ciąża, alergia na kwas hialuronowy a także choroby autoimmunologiczne, takie jak zakażenie skóry bądź podatność na przerost blizn.

Orientacyjne koszty zabiegu

Wolumenteria twarzy w zależności od wybranego preparatu znieczulającego i wypełniacza może wahać się od 1000zł do 3000zł. Są to oczywiście koszty orientacyjne. Finalnie są one zależne od miejsca, które wybierzemy do zabiegu.