O tym mówiło się od dłuższego czasu. Arsenal nie był zadowolony z pieniędzy otrzymywanych od sponsora technicznego – Pumy. Szczególnie, że lokalny rywal, Chelsea, a także Manchester United otrzymują dużo wyższe pieniądze od innych producentów sprzętu. Wygląda na to, że Arsenal Londyn również zamierza zmienić swojego sponsora.

Kanonierzy podpisali pięcioletnią umowę z Pumą w roku 2014. Na jej mocy otrzymują 30 milionów funtów rocznie. Sytuacja jest o tyle istotna, że Chelsea i Manchester podpisali w międzyczasie dużo lepsze umowy. Odpowiednio z Nike na 60 milionów funtów rocznie i z Adidasem na 75 milionów. Pojawiają się głosy, że to właśnie Adidas miałby zostać nowym sponsorem zapewniającym sprzęt londyńskiej drużynie.

Londyńczycy rozważają zapłacenie kary. Podobnie zachowali się właśnie lokalni rywale, którzy zerwali kontrakt z Adidasem otrzymując lepszą ofertę od Nike. Jeżeli Kanonierzy otrzymali już dużo korzystniejszą ofertę od Adidasa, to zniknięcie logo Pumy z koszulek Arsenalu wydaje się tylko kwestią czasu.

Przeczytaj:  Little Blind

Adidas dostarcza sprzęt trzem klubom Premier League. Są to: Manchester United, West Bromwich Albion i Watford. Co ciekawe, Puma wliczając wciąż trwającą umowę z Arsenalem, ma cztery kluby. Po za Kanonierami są to: Huddersfield Town, Leicester City oraz Newcastle United.