Już jutro o godzinie 20:45 na Emirates Stadium Arsenal podejmie Leicester City. Kanonierzy nie ulegli lisom od 1994 roku. Nie dziwi zatem, że są zdecydowanymi faworytami w starciu z Leicester. Sprawdźmy aktualną sytuację kadrową w naszej drużynie.

Po ostatnich słowach Arsene Wengera wiemy na pewno, że w meczu nie wystąpi Alexis Sanchez, który wciąż potrzebuje czasu na dojście do właściwej dyspozycji po kontuzji oraz grypie, którą niedawno przebył. Wenger twierdzi, że na pewno zabraknie go także w następnym meczu ze Stoke.

W meczu nie wystąpi także Laurent Kościelny, który będzie pauzował za czerwoną kartkę otrzymaną w ostatnim meczu ligowym ubiegłego sezonu. Zabraknie także Gabriela.

Wydaje się, że pozostali zawodnicy powinny być do dyspozycji Arsene Wengera. W meczu o Tarczę Wspólnoty boisko przedwcześnie z powodu urazu opuścił Mertesacker. Niemiec ma założone szwy na głowie, jednakże przy odpowiednim zabezpieczeniu tej części ciała, zawodnik nie powinien mieć problemów w jutrzejszym spotkaniu. Drobne urazy leczyli także Coquelin, Ozil i Ramsey, jednak według Wengera są oni gotowi do gry.

Przeczytaj:  Southampton pokonuje Arsenal!

Wszystko wskazuje na to, że Arsenal wystąpi jutro w bardzo mocnym składzie przeciwko Lisom w szeregach których nie obejrzymy Hutha, Iborry i Iheanacho. Liczymy, że jutro Arsenal zachwyci nas swoją grą na Emirates i nie będzie miał problemów ze zdobyciem trzech punktów.