Piłkarze mają bardzo wymagające treningi, ale również mecze piłkarskie to ogromny wysiłek. Dlatego aby osiągnąć w tym sporcie sukces należy odpowiednio się odżywiać. Dieta piłkarzy jest bardzo zróżnicowana i wysokoenergetyczna.

Są to jednak kalorie, które oprócz energii dają jeszcze potrzebne minerały i witaminy. Jadłospis piłkarza składa się z dobrej jakości białka: drobiu, jaj, wołowiny oraz nabiału. Nabiał jest szczególnie ważny dla flory jelitowej, a sport aerobowy, taki jak piłka nożna, może zakłócić pracę jelit. Piłkarze nie mogą również zapominać o warzywach i owocach, które dostarczają ważnych witamin i minerałów. Szczególnie ważne są minerały, wypacane podczas intensywnego wysiłku.

Warto zadbać, by były uzupełniane, ponieważ ich niedobór daje niepożądane objawy, jak kurcze i drżenie mięśni. W trakcie piłkarskiego treningu bardzo obciążone są stawy i kości, dlatego niezbędny jest wapń do ich odbudowy, ale też witamina D, która poprawi jego wchłanianie. Wapń powinno się dostarczać w formie nabiału oraz niektórych warzyw. Nie bez znaczenia jest też białko, które z kolei pomaga w rozwoju mięśni. Cukry złożone dadzą energię na dłuższy czas.

Przeczytaj:  Dylemat Arsenalu w sprawie Sancheza

Podane w formie ciemnej kaszy, czy makaronów zapewnią energię oraz bardzo ważny błonnik. Dieta piłkarza to przede wszystkim regularność posiłków i ich wysoka jakość i przyswajalność. Wpływa ona na sukces, ponieważ to ona dostarcza wszystkich ważnych witamin i minerałów, które z kolei przekładają się na dobre samopoczucie i sprawność na boisku.

ketoza co to? Przekonaj się na serwisie informacyjnym.