Odżywianie piłkarzy jako droga do sportowego sukcesu

      Możliwość komentowania Odżywianie piłkarzy jako droga do sportowego sukcesu została wyłączona

Piłkarze mają bardzo wymagające treningi, ale również mecze piłkarskie to ogromny wysiłek. Dlatego aby osiągnąć w tym sporcie sukces należy odpowiednio się odżywiać. Dieta piłkarzy jest bardzo zróżnicowana i wysokoenergetyczna.

Są to jednak kalorie, które oprócz energii dają jeszcze potrzebne minerały i witaminy. Jadłospis piłkarza składa się z dobrej jakości białka: drobiu, jaj, wołowiny oraz nabiału. Nabiał jest szczególnie ważny dla flory jelitowej, a sport aerobowy, taki jak piłka nożna, może zakłócić pracę jelit. Piłkarze nie mogą również zapominać o warzywach i owocach, które dostarczają ważnych witamin i minerałów. Szczególnie ważne są minerały, wypacane podczas intensywnego wysiłku.

Warto zadbać, by były uzupełniane, ponieważ ich niedobór daje niepożądane objawy, jak kurcze i drżenie mięśni. W trakcie piłkarskiego treningu bardzo obciążone są stawy i kości, dlatego niezbędny jest wapń do ich odbudowy, ale też witamina D, która poprawi jego wchłanianie. Wapń powinno się dostarczać w formie nabiału oraz niektórych warzyw. Nie bez znaczenia jest też białko, które z kolei pomaga w rozwoju mięśni. Cukry złożone dadzą energię na dłuższy czas.

Podane w formie ciemnej kaszy, czy makaronów zapewnią energię oraz bardzo ważny błonnik. Dieta piłkarza to przede wszystkim regularność posiłków i ich wysoka jakość i przyswajalność. Wpływa ona na sukces, ponieważ to ona dostarcza wszystkich ważnych witamin i minerałów, które z kolei przekładają się na dobre samopoczucie i sprawność na boisku.

ketoza co to? Przekonaj się na serwisie informacyjnym.