Tak szalonych Derbów Londynu nie widzieliśmy dawno. Arsenal Londyn po intensywnej pierwszej połowie miał szansę na zdobycie 3 punktów. Niestety w spotkaniu lepszy okazał się lokalny rywal, czyli Chelsea.

 

Derby Londynu zapowiadały się wyśmienicie. Obie drużyny miały za sobą szeregi zmian, które mogły wpłynąć na rozwój wydarzeń na boisku. W naszym wypadku swoje pierwsze Derby Londynu rozgrywał Unai Emery, który w 20 minucie wydawało się, że położy całe spotkanie. W 1 połowie gole dla Chelsea strzelali Pedro i Morata. Gole padły w 7 i 20 minucie.

Od tego momentu Unai Emery miał wielki problem, albowiem skład i ustawienie Arsenalu wymagało gruntownej zmiany, w przeciwnym wypadku Chelsea wykorzystując kolejne sytuacje mogła zrobić wielką krzywdę Arsenalowi.

Przeczytaj:  Arsenal Londyn poznał rywali w fazie grupowej Ligi Europy

Zmiany taktyczne sprawdziły się i pod koniec pierwszej połowy Arsenal zaskoczył dwoma golami (Mkhitaryan + Iwobi). Warto dodać że Aubameyang miał również w ostatnich minutach pierwszej połowy idealną sytuację bramkową, lecz przestrzelił piłkę w polu karnym.

Druga połowa przyniosła bramkę Alonso w 81 minucie. Od tamtego momentu Arsenal próbował gonić wynik mając swoje sytuacje, lecz zabrakło skuteczności. Tym samym Chelsea wygrała Derby Londynu.

Szerszy opis i statystyki meczu dostępne na betonline.net.pl