Czy Artur Boruc wywalczy miejsce między słupkami Bournemouth?

 

Przed Arturem Borucem bardzo ciężkie zadanie. Etatowy bramkarz Bournemouth z ubiegłego sezonu, w nadchodzących rozgrywkach będzie musiał konkurować z Asmirem Begoviciem, który przybył do klubu z Chelsea Londyn. Czy 37-letni bramkarz będzie w stanie wygrać tę rywalizację?

Begović spędził w Chelsea zaledwie dwa sezony, w których rozegrał 19 spotkań. Był zmuszony uznać wyższość Thibauta Courtoisa, który jest uważany za jednego z najlepszych bramkarzy młodego pokolenia. Bośniacki bramkarz na wyspach pojawił się w wieku 16 lat, kiedy dołączył do juniorskiej drużyny Portsmouth. Następnie w latach 2005-2009 był ciągle na wypożyczeniu w takich klubach jak: Louviere, Yeovil Town, Ipswitch Town.

Jednym z klubów, w których Begović grał na wypożyczeniu był właśnie Bournemouth. Miało to miejsce w roku 2007. Bośniak zaliczył wtedy 8 występów między słupkami The Cherries. Renomę dobrego bramkarza wyrobił jednak dopiero w latach 2010-2015 w Stoke City, gdzie rozegrał 160 ligowych spotkań, a w jednym z nich zdobył nawet kuriozalną bramkę przeciwko Southampton. Pokonanym bramkarzem był natomiast… Artur Boruc.

Następnie dwuletni epizod z Chelsea i w końcu Begović trafia do Bournemouth, klubu w którym od 2014 roku na bramce rządzi polski bramkarz. Skądinąd zabawne, że panowie znają się bardzo dobrze właśnie ze wspomnianej wyżej sytuacji z 2013 roku gdy Begović wykupując piłkę z własnego pola karnego przelobował Boruca.

Przed naszym bramkarzem bardzo trudne wyzwanie. Młodszy o 7 lat Begović wydaje się faworytem do numeru 1. Boruc jednak łatwo się nie podda, szczególnie, że przecież niedawno zakończył reprezentacyjną karierę i z całą pewnością będzie ciężko pracowałby dalej strzec bramki The Cherries. Trzymajmy kciuki za naszego golkipera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *