Oczywiście określenie dwumeczu jest tu nie do końca zgodne z prawdą, ponieważ Arsenal rzeczywiście podejmie Obywateli w dwóch najbliższych spotkaniach, ale będą to oddzielne rozgrywki. Pierwsze starcie na Wembley zostanie rozegrane w niedzielne popołudnie. Będzie to finał Carabao Cup i szansa na zdobycie pierwszego trofeum w tym sezonie. Kilka dni później oba zespoły zmierzą się po raz drugi w ramach 28. kolejki Premier League.

Przed podopiecznymi Arsene Wengera niezwykle trudne zadanie. Manchester City uległ ostatnio w Pucharze FA trzecioligowemu Wigan Athletic. Pod koniec meczu doszło do bardzo nieprzyjemnych spięć pomiędzy menadżerami obu zespołów: Pepem Guardiolą oraz Paulem Cookiem. Obywatele są mocno podrażnieni tą wstydliwą porażką i ruszą na Wembley w celu zdobycia Pucharu Carabao. Czy Arsenal będzie w stanie powalczyć i triumf z Manchesterem City?

Przeczytaj:  Druga wpadka Arsenalu Londyn z rzędu

The Citizens mają bardziej komfortową sytuację. Pep Guardiola może bowiem desygnować do gry najlepszych zawodników by w meczu ligowym na Emirates Stadium postawić na zmienników. Manchester City jest już niemal pewny mistrzostwa Anglii i może sobie pozwolić na stratę punktów w meczu ligowym. W dużo gorszej sytuacji jest Arsenal, który zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli i musi nadrabiać siedmiopunktową stratę do piątego Tottenhamu.