Już w niedzielę o godzinie 15 na Wembley rozpocznie się mecz pomiędzy odwiecznymi rywalami, Arsenalem Londyn, a Chelsea. Stawką w tym starciu będzie Tarcza wspólnoty. W całej historii Arsenal po to trofeum sięgał aż 14 razy, podczas gdy The Blues zaledwie 4.

Z całą pewnością Chelsea zrobi wszystko by zrewanżować się lokalnemu rywalowi za porażkę w roku 2015. Jednocześnie, Conte zapowiada bardzo mocny start swojej ekipy przed rozpoczęciem sezonu ligowego. Jaka jest sytuacja kadrowa Kanonierów przed spotkaniem na Wembley?

Z całą pewnością Arsene Wenger nie będzie mógł skorzystać z usług Francisa Coqelin, który wciąż przechodzi rekonwalescencję po drobnym urazie, którego nabawił się w trakcie Emirates Cup. Zabraknie również Gabriela Paulisty.

Niepewny jest natomiast występ Ozila, który zmagał się z urazem kostki, a także Ramseya, któremu dolegał uraz mięśniowy. Decyzja o ich występie zapadnie przed meczem. Nie możemy również wykluczyć, że na boisku nie pojawi się Alexis Sanchez, który ostatnio chorował na grypę. Co więcej dopiero niedawno ukrócono pogłoski na temat transferu Chilijczyka. Sam Wenger podkreśla, że Sanchez musi popracować nad kondycją przed nadchodzącym sezonem.

Przeczytaj:  Po 3 punkty na stadionie Leicester

Reszta zawodników będzie do dyspozycji trenera. Z obecnym składem personalnym, Arsene Wenger z całą pewnością będzie w stanie wystawić „jedenastkę”, która będzie bardzo trudnym rywalem dla Chelsea. Przede wszystkim liczymy na dobrą postawę nowej „dziewiątki” w drużynie, Alexandra Lacazetta. Bukmacherzy oraz eksperci w roli delikatnego faworyta wskazują The Blues. Jednak wszystko zweryfikuje boisku. Już w niedzielę o 15 na Wembley.